Iisalmen kaupungin talous

 

Kaupungin palveluihin vaikuttavat oleellisesti verotulojen ja valtionosuuksien kehitys.

Mikä on Iisalmen tuloveroprosentti?

Miltä näyttää kuluvan vuoden talousarvio tai edellisen vuoden tilinpäätös?

Tältä sivulta löydät vastaukset ym. kysymyksiin.
 

Yhteystiedot

Halttunen Teija

talousasiantuntija
Pohjolankatu 14
040 830 2661
teija.halttunen@iisalmi.fi

Korhonen Anne

toimistosihteeri / Iisalmen Vesi
Pohjolankatu 14
040 830 2667
anne.korhonen@iisalmi.fi

Korolainen Laura

taloussihteeri (myyntireskontra/ perintä-asiat)
Pohjolankatu 14
040 830 2702
laura.korolainen@iisalmi.fi

Marin Marja

talouspäällikkö (sivistys- ja hyvinvointitoimialan talousvastaava)
Pohjolankatu 14
040 543 4920
marja.marin@iisalmi.fi

Miettinen Leena

talouspäällikkö (kaupungin vakuutusasiat, teknisen toimialan talousvastaava)
Pohjolankatu 14
040 588 9025
leena.miettinen@iisalmi.fi

Niva Pasi

tietohallintokoordinaattori
Pohjolankatu 14
040 670 0037
pasi.niva@iisalmi.fi

Rönkkö Teija

taloussihteeri (osto- ja myyntilaskut)
Pohjolankatu 14
040 489 4982
teija.ronkko@iisalmi.fi

Siitonen Terhi

rahoitus- ja maksuliikenneasiantuntija
Pohjolankatu 14
040 661 3484
terhi.siitonen@iisalmi.fi

Suhonen Heikki

taloussihteeri (osto- ja myyntilaskut)
Pohjolankatu 14
040 653 1289
heikki.suhonen@iisalmi.fi

Suomalainen Eeva

talousjohtaja
Pohjolankatu 14
040 652 4002
eeva.suomalainen@iisalmi.fi

Säisä Tarja

talouspäällikkö, elinvoima- ja konsernipalvelut toimiala
Pohjolankatu 14
040 661 2874
tarja.saisa@iisalmi.fi

Väänänen Lassi

hankinta- ja logistiikka-asiantuntija (kaupungin hankintavastaava)
Pohjolankatu 14
040 830 2794
lassi.vaananen@iisalmi.fi