Iisalmen kaupungin talouspalvelut

 

Talouspalvelujen tavoitteena on tuottaa kustannustehokkaita ja laadukkaita talouspalveluita kaupunkiorganisaatiolle.

Talouspalveluiden tehtävinä ovat myynti- ja ostolaskujen käsittely, reskontranhoito, vesiliikelaitoksen asiakaspalvelu ja taloushallinto, konserniyhteisöjen taloushallinto, avustusten maksatus sekä erilaiset taloushallinto- ja kirjanpitotehtävät. Lisäksi tehtäviin kuuluu talouden suunnittelu, seuranta ja raportointi, pääkirjanpito ja tilinpäätös (ml. konsernitilinpäätös), talous- ja toiminta- sekä investointisuunnitelman valmistelu, vakuutus-, takaus- ja riskienhallinta-asiat, sisäinen tarkastus, henkilö- ja joukkoliikenne-, logistiikka- ja hankintapalvelut, maksuliikenne ja rahoitus sekä hankkeiden taloushallinto.

Yhteystiedot

Ahonen Johanna

taloussihteeri (osto- ja myyntilaskut)
040 542 5585
johanna.ahonen@iisalmi.fi

Halttunen Teija

talousasiantuntija
Pohjolankatu 14
040 830 2661
teija.halttunen@iisalmi.fi

Laakso Tiina

talouspäällikkö (Pohjois-Savon lomituspalvelut ja Ylä-Savon Ympäristölautakunta)
Luuniemenkatu 3 B
040 729 6771
tiina.laakso@iisalmi.fi

Marin Marja

talouspäällikkö (sivistys- ja hyvinvointitoimialan talousvastaava)
Pohjolankatu 14
040 543 4920
marja.marin@iisalmi.fi

Miettinen Leena

talouspäällikkö (kaupungin vakuutusasiat, teknisen toimialan talousvastaava)
Pohjolankatu 14
040 588 9025
leena.miettinen@iisalmi.fi

Nousiainen Mervi

taloussihteeri (Pohjois-Savon lomituspalvelut palkanlaskenta)
Luuniemenkatu 3 B
040 663 3714
mervi.nousiainen@iisalmi.fi

Nuutinen Niina

taloussihteeri (osto- ja myyntilaskut)
Pohjolankatu 14
040 653 1289
niina.nuutinen@iisalmi.fi

Pehkonen Anu

taloussihteeri (myyntireskontra / perintä-asiat)
Pohjolankatu 14
040 830 2702
anu.pehkonen@iisalmi.fi

Rönkkö Pirjo

toimistosihteeri / Iisalmen Vesi
Pohjolankatu 14
040 830 2667
pirjo.ronkko@iisalmi.fi

Rönkkö Teija

taloussihteeri (osto- ja myyntilaskut)
Pohjolankatu 14
040 489 4982
teija.ronkko@iisalmi.fi

Siitonen Terhi

rahoitus- ja maksuliikenneasiantuntija
Pohjolankatu 14
040 661 3484
terhi.siitonen@iisalmi.fi

Suomalainen Eeva

talousjohtaja
Pohjolankatu 14
040 652 4002
eeva.suomalainen@iisalmi.fi

Säisä Tarja

talouspäällikkö (elinvoima- ja konsernipalvelut toimiala)
Pohjolankatu 14
040 661 2874
tarja.saisa@iisalmi.fi
Poissa ajalla 3.1.-20.5.2024. Sijaisena Pirjo Rönkkö

Väänänen Lassi

hankinta- ja logistiikka-asiantuntija (kaupungin hankintavastaava)
Pohjolankatu 14
040 830 2794
lassi.vaananen@iisalmi.fi