Kiinteistöjen kunnossapito ja huolto

 

Kiinteistöjen kunnossapidon tehtävänä on huolehtia toimi-tilojen kunnosta siten, että niiden laatutaso ja arvo säilyvät. Tavoitteenamme on rakennusten teknisen toimivuuden ylläpitäminen, toiminnallisen käyttökelpoisuuden varmistaminen sekä hyvän ulkoisen ilmeen säilyttäminen.

Kiinteistönhoito ma-to 7.00.-16.00, pe 7.00-14.15 
Ensisijaisesti kaikki normaali työaikaan ilmenevät kiinteistönhoitotyöt tulee ilmoittaa kiinteistönhoitajalle puhelimitse ks. kiinteistönhoitajan yhteystiedot tai alla olevalla huoltokutsu-lomakkeella.
Jos kiinteistönhoitaja ei ole tavoitettavissa, ilmoita palvelupyyntö alla olevalla lomakkeella tai puhelimitse Matti Rönkkö puh. 0400 814 415.

 

 

Kiinteistöhuolto normaalityöajan ulkopuolella päivystysnumero puh. 0400 670 455 , johon voi ilmoittaa kaikki kiinteistöön liittyvät kiireelliset välitöntä korjaustarvetta vaativat hälytysluonteiset työt (esim. vesi, lämpö, sähkö, lukitus ym.).

----------------------------------------------------------------------------

Tilapalvelun yhteystiedot

Antikainen Sami

LVI-insinööri
Pohjolankatu 14
0406691110
sami.antikainen@iisalmi.fi

Boman Markku

sähkömestari
Teollisuuskatu 2
0405889026
markku.boman@iisalmi.fi

Hynynen Pirjo

toimistosihteeri
Pohjolankatu 14
0406326905
pirjo.hynynen@iisalmi.fi

Hyyryläinen Kari

kunnossapitopäällikkö
Pohjolankatu 14
0408304350
kari.hyyrylainen@iisalmi.fi

Kaisanlahti Pirjo

isännöitsijä (tilojen vuokraus, tilahallinta)
Pohjolankatu 14
040 630 1507
pirjo.kaisanlahti@iisalmi.fi

Lintunen Katja

suunnitteluarkkitehti
Pohjolankatu 14
0407684545
katja.lintunen@iisalmi.fi

Martikainen Paula

tilapalvelukoordinaattori (SOTE-kiinteistöt)
Pohjolankatu 14
040 632 8330
paula.martikainen@iisalmi.fi

Nissinen Kari

tilapalvelun johtaja
Pohjolankatu 14
0406691005
kari.nissinen@iisalmi.fi

Rönkkö Jarno

rakennusmestari
Pohjolankatu 14
0406494945
jarno.ronkko@iisalmi.fi

Rönkkö Matti

kiinteistönhoitopäällikkö
Teollisuuskatu 2
0400814415
matti.ronkko@iisalmi.fi