Lastu langoilla etälähetys: Talviaiheista loruttelua ja runoilua alle kouluikäisille lapsille oman aikuisen kanssa
Tulkaa mukaan loruttelemaan ja keräämään materiaalia omaa lorukokoelmaa varten Lastun ohjaajien kanssa joka kuukauden viimeinen keskiviikko.
Ensimmäinen etälähetys ke 27.1.2021, klo 9-10. Etäyhteyttä varten tarvitset tietokoneen/älypuhelimen/tabletin ja nettiyhteyden.
Kevään 2021 keskiviikkoloruttelut: 24.2, 31.3, 28.4, 26.5.
Osallistumislinkin löydät tämän viestin lopusta ja myös Lastun etusivulta www.lastu.fi.
Lastu langoilla -etälähetykset perheille
Joka kuukauden toisen torstain Torstaikerho toteutetaan etänä, Lastu langoilla -lähetyksenä
Teams-yhteydellä klo 16.30-17.00.
Lastu langoilla lähetyksissä on tarjolla kädentaitovinkkejä, joita voi toteuttaa yhdessä lasten kanssa.
Seuraava Lastu langoilla on to 11.2.2021, klo 16.30-17.30. Tervetuloa mukaan!
Osallistumislinkki löytyy tämän viestin lopusta ja Lastun etusivulta www.lastu.fi.
Kevään Lastu langoilla -etälähetykset torstaisin: 11.3, 8.4, 20.5.
Nyhjää tyhjästä -kädentaitotehtävät
Lastu julkaisee viikoittain Nyhjää tyhjästä -kädentaitotehtäviä internetsivullaan www.lastu.fi
sekä Facebookissa (Arkkitehtuuri- ja ympäristökulttuurikoulu Lastu) ja Instagramissa (@lastenkulttuurikeskuslastu).
Nyhjää tyhjästä -kädentaitotehtävät on tarkoitettu perheille, varhaiskasvattajille, ohjaajille ja opettajille, lasten kanssa yhdessä tehtäviksi.
Tervetuloa mukaan!
Lisätietoja: Arkkitehtuuri- ja ympäristökulttuurikoulu Lastu
Jaana Hiltunen, p. 050-5822 067, jaana.hiltunen@lastu.fi
Mirka Tuovinen, p. 050-4389003, lastu.toimisto@lastu.fi
Liity kokoukseen napsauttamalla tätä