IISALMEN UIMAHALLI

HUOM!
SU 11.11.18 ISÄT ILMAISEKSI

Monipuoliset ja laadukkaat uimahalli- ja kuntosalipalvelut, alueen suosituin virkistys- ja terveysliikuntapaikka.

Iisalmen uimahallin osoite:
Joukolankatu 15, 74120 Iisalmi
Asiakaspalvelu p, 040 350 2534/ uimahalli@iisalmi.fi

AUKIOLOAJAT 13.8.2018 alkaen

MA             9-00-21.00
TI                 9.00-21.00
KE               6.00-21.00
TO              9.00-21.00 
PE               9.00-21.00   
LA            11.00-17.00     
SU            11.00-17.00

Lipunmyynti päättyy tuntia ennen sulkemisaikaa.

Kuukausi-, sarja-, yritys- ja seniorikortilla pääsee kuntosalille
ma, ti ja to klo 7.00.

Meillä käy useat eri lisämaksutavat: SmartumVirikeTyky-kuntoseteliTicket Mind&BodySporttipassi, Eazybreak

KAHVIO SULJETAAN 30 MIN ENNEN HALLIN SULKEUTUMISTA.

LINKKI KYSELYYN UUDEN UIMAHALLIN ASIAKASTARPEISTA

KYSELYYN >TÄSTÄ<

Tutustu uuteen ohjatun liikunnan kalenteriin

 

Avaa ohjelma koko ruudulle klikkaamalla "Fullscreen"!

Liikuntatilojen varaukset löydät kätevästi WebTimmistä.
WebTimmi_linkki.png

Liikuntaryhmiin voit tutustua täältä: www.iisalmi.fi/ohjattuliikunta

>> Kuntosalin tiedo                                 >> Allasosaston tiedot

Katso kuntosaliohjelmien ja testausten tarjouspaketit tästä

Lasten sporttaritoimintaan voit tutustua täältä.

viikkokalenteri syksy 2018.pdf

Uimahallin Järjestyssäännöt pdf

Uimahalli somessa
 

Uimahallin yhteystiedot

Asiakaspalvelu p. 040 350 2534
Kuntosali             p. 040 830 2700
Allasosasto         p. 040 350 2528

Uimahallin kiinteistönhoidosta ja siivouksesta vastaa tekninen toimiala, kiinteistönhoitopäällikkö Matti Rönkkö p. 0400 814 415.

Uimahallin toiminnasta vastaa kulttuuri- ja vapaa-aikajohtaja Pekka Partanen,
sähköposti: pekka.partanen(at)iisalmi.fi, p. 040 545 4567.

Uimahallin henkilöstö

Ahponen Risto

laitosmies (uimahalli)
Joukolankatu 15
040 543 4937
risto.ahponen@iisalmi.fi

Honkanen Harri

viher- ja liikunta-aluepäällikkö
Pohjolankatu 14
040 830 2737
harri.honkanen@iisalmi.fi

Huttunen Katja

uinninohjaaja
Joukolankatu 15
040 350 2528
katja.huttunen@iisalmi.fi

Kekkonen Anne

palvelusihteeri (uimahallin asiakaspalvelu)
Joukolankatu 15
040 350 2534
anne.kekkonen@iisalmi.fi

Moisanen Riikka

liikunnanohjaaja
Joukolankatu 15
040 3502528
riikka.moisanen@iisalmi.fi

Ruotsalainen Juho

liikunnanohjaaja AMK, Personal trainer (kuntosali)
Joukolankatu 15
040 830 2700
juho.ruotsalainen@iisalmi.fi

Teräslahti Merja

liikunnanohjaaja
joukolankatu 15
040 3502528
merja.teraslahti@iisalmi.fi