IISALMEN UIMAHALLI

Monipuoliset ja laadukkaat uimahalli- ja kuntosalipalvelut, alueen suosituin virkistys- ja terveysliikuntapaikka.

Iisalmen uimahallin osoite:
Joukolankatu 15, 74120 Iisalmi
Asiakaspalvelu p, 040 350 2534/ uimahalli@iisalmi.fi

AUKIOLOAJAT (22.6. asti)

MA          9.00 - 21.00
TI              9.00 - 21.00
KE            6.00 - 21.00
TO            9.00 - 21.00    
PE             suljettu 
LA             suljettu
SU             suljettu

HUOM! ALLASOSASTOLLA VUOSIHUOLTO (UIMAAN PÄÄSEE 23.7.18 ALKAEN)
KUNTOSALI AVOINNA 25.6. - 6.7.18 MA-PE KLO 11-18

Maanantaisin, tiistaisin ja torstaisin pääset kuntosalille jo klo 8.00, jos käytössäsi  on uimahallin sarja-, kuukausi-, yritys- tai seniorikortti. 

UIMAHALLIN KAHVIO AVOINNA UIMAHALLIN AUKIOLOAIKOINA. Lipunmyynti päättyy tuntia ennen sulkemisaikaa.

Meillä käy useat eri lisämaksutavat: SmartumVirikeTyky-kuntoseteliTicket Mind&BodySporttipassi, Eazybreak

KLIKKAAMALLA TÄSTÄ.jpg

Liikuntatilojen varaukset löydät kätevästi WebTimmistä.
WebTimmi_linkki.png

Liikuntaryhmiin voit tutustua täältä: www.iisalmi.fi/ohjattuliikunta

>> Kuntosalin tiedo                                 >> Allasosaston tiedot

Katso kuntosaliohjelmien ja testausten tarjouspaketit tästä

Lasten sporttaritoimintaan voit tutustua täältä.

Uimahallin Järjestyssäännöt pdf

Uimahalli somessa
 

Uimahalli tiedottaa
Uimahallin yhteystiedot

Asiakaspalvelu p. 040 350 2534
Kuntosali p. 040 830 2700
Allasosasto p. 040 350 2528

Uimahallin kiinteistönhoidosta ja siivouksesta vastaa tekninen toimiala, kiinteistönhoitopäällikkö Matti Rönkkö p. 0400 814 415.

Uimahallin toiminnasta vastaa kulttuuri- ja vapaa-aikajohtaja Pekka Partanen, sähköposti: pekka.partanen(at)iisalmi.fi, p. 040 545 4567.

Uimahallin henkilöstö

Ahponen Risto

laitosmies (uimahalli)
Joukolankatu 15
040 543 4937
risto.ahponen@iisalmi.fi

Honkanen Harri

viher- ja liikunta-aluepäällikkö
Pohjolankatu 14
040 830 2737
harri.honkanen@iisalmi.fi

Huttunen Katja

uinninohjaaja
Joukolankatu 15
040 350 2528
katja.huttunen@iisalmi.fi

Huttunen Tea

laitoshuoltaja
Joukolankatu 15
040 830 2628
tea.huttunen@iisalmi.fi

Kekkonen Anne

palvelusihteeri (uimahallin asiakaspalvelu)
Joukolankatu 15
040 350 2534
anne.kekkonen@iisalmi.fi

Moisanen Riikka

liikunnanohjaaja
Joukolankatu 15
040 3502528
riikka.moisanen@iisalmi.fi

Ruotsalainen Juho

liikunnanohjaaja AMK, Personal trainer (kuntosali)
Joukolankatu 15
040 830 2700
juho.ruotsalainen@iisalmi.fi

Rönkkö Maarit

laitoshuoltaja
Joukolankatu 15
040 830 2628
maarit.ronkko@iisalmi.fi

Teräslahti Merja

liikunnanohjaaja
joukolankatu 15
040 3502528
merja.teraslahti@iisalmi.fi

Väisänen Marita

laitoshuoltaja
Joukolankatu 15
040 830 2628
marita.vaisanen@iisalmi.fi