Uimahallin yhteystiedot

Iisalmen uimahallin osoite:
Joukolankatu 15, 74120 Iisalmi

Asiakaspalvelu p. 040 350 2534 / uimahalli@iisalmi.fi
Kuntosali             p. 040 830 2700 / juho.ruotsalainen@iisalmi.fi
Allasosasto         p. 040 350 2528

Uimahallin toiminnasta vastaa kulttuuri- ja vapaa-aikajohtaja Pekka Partanen, sähköposti: pekka.partanen(at)iisalmi.fi, p. 040 545 4567.

Uimahallin kiinteistönhoidosta ja siivouksesta vastaa tekninen toimiala, kiinteistönhoitopäällikkö Matti Rönkkö p. 0400 814 415.


Allasosaton aukioloajat:
ma 9.00-21.00
ti 9.00-21.00
ke 6.00-21.00
to 9.00-21.00
pe 9.00-21.00

la 11.00-17.00 
su 11.00-17.00


Kuntosalin aukioloajat:

HUOM! kuntosalille pääset sarja-, seniori-, yritys- tai kuukausikortilla jo klo 7.00 ma, ti ja to

ma 7.00-21.00
ti 7.00-21.00
ke 6.00-21.00
to 7.00-21.00
pe 9.00-21.00 

la 11.00-17.00 
su 11.00-17.00

Lipunmyynti päättyy tuntia ennen sulkemisaikaa. Kassa- ja kahviopalvelut loppuvat 30min ennen sulkemisaikaa

Meillä käy useat eri lisämaksutavat: SmartumVirikeTyky-kuntoseteliTicket Mind&BodySporttipassiEazybreak

Henkilöstö

Ahponen Risto

laitosmies (uimahalli)
Joukolankatu 15
040 543 4937
risto.ahponen@iisalmi.fi

Huttunen Katja

uinninohjaaja
Joukolankatu 15
040 350 2528
katja.huttunen@iisalmi.fi

Ikäläinen Eija

palvelusihteeri
040 350 2534
eija.ikalainen@iisalmi.fi

Kekkonen Anne

palvelusihteeri (uimahallin asiakaspalvelu)
Joukolankatu 15
040 350 2534
anne.kekkonen@iisalmi.fi

Moisanen Riikka

liikunnanohjaaja
Joukolankatu 15
040 3502528
riikka.moisanen@iisalmi.fi

Ruotsalainen Juho

liikunnanohjaaja AMK, Personal trainer (kuntosali)
Joukolankatu 15
040 830 2700
juho.ruotsalainen@iisalmi.fi

Teräslahti Merja

liikunnanohjaaja
joukolankatu 15
040 3502528
merja.teraslahti@iisalmi.fi

Juntunen Elina

liikuntasuunnittelija
Joukolankatu 15
040 830 2703
elina.juntunen@iisalmi.fi
Liikuntatilojen varaukset