Toimikausi 1.6.2017 – 31.5.2021

 
Teknisen lautakunnan / Iisalmen Vesi -liikelaitoksen johtokunnan kokoonpano, toimikausi 1.6.2017–31.5.2021

Haanketo Olavi.jpg

Olavi Haanketo, puheenjohtaja, 040 588 9005, olavi.haanketo(a)Iisalmi.fi

(varajäsen Keijo Halonen)


 

 

 

Hartikainen Seppo.JPG

 Seppo Hartikainen, varapuheenjohtaja, 044 343 9417, seppo.hartikainen(a)Iisalmi.fi

(varajäsen Lauri Nissinen)

 

 

 

 

Jäsen Airi Pietikäinen, 044 342 6887, airi.pietikainen(a)Iisalmi.fi (varajäsen Tanja Lappalainen)

Jäsen Kalevi Partanen,  050 057 1871, kalevi.partanen(a)iisalmi.fi (varajäsen Pekka Ruotsalainen)

Jäsen Sanna Kauppinen, 045 699 3770, sanna.kauppinen(a)Iisalmi.fi (varajäsen Anne-Helena Sutinen)

Jäsen Markku Rautio, 045 233 8815, markku.rautio(a)Iisalmi.fi (varajäsen Niilo-Kustaa Malmivaara)

Jäsen Pekka Pirhonen, 040 717 1354, pekka.pirhonen(a)Iisalmi.fi (varajäsen Kari Kärkkäinen)

Jäsen Anu Piippo, 045 185 5225, anu.piippo(a)Iisalmi.fi (varajäsen Marjatta Ryhänen)

Jäsen Ulla Kokkonen, 050 354 0208, ulla.kokkonen(a)iisalmi.fi (varajäsen Anne Kekkonen)

 

 
 
 
 
 
 

Kaupunginhallituksen edustaja Ensio Tikkanen, puh. 040 037 0590, ensio.tikkanen@iisalmi.fi (varaedustaja Kirsi Niva)

 
 
 
 
 
 
 
Tekninen jaosto

Partanen Kalevi.jpg

Kalevi Partanen, 050 057 1871, kalevi.partanen(a)iisalmi.fi

(varajäsen Anne Helena Sutinen)

Teija Itkonen-Brilli, varapuheenjohtaja, 050 090 6390, teija.itkonen-brilli(a)Iisalmi.fi

(varajäsen Olavi Haanketo)

Lauri Nissinen, jäsen, 044 081 4210, lauri.nissinen(a)Iisalmi.fi

(varajäsen Harri Ronkainen)

Kaupunginhallituksen edustaja Esko Ryhänen, esko.ryhanen(a)Iisalmi.fi
(varaedustaja Tiina Karhu)

Teknisen lautakunnan esittelijä on toimialajohtaja Kari Nissinen, puh. 040 669 1005, kari.nissinen(a)iisalmi.fi

 

Iisalmen Vesi -liikelaitoksen johtokunnan esittelijä on vesilaitoksen johtaja Ulla Tyrväinen, puh. 040 653 0003, ulla.tyrvainen(a)Iisalmi.fi

 

Teknisen jaoston esittelijät:

- rakennusvalvontaan kuuluvien asioiden osalta rakennustarkastaja

- poikkeamislupahakemusten osalta kaavoituspäällikkö tai asemakaava-arkkitehti

- yksityistieasioiden osalta kunnossapitomestari

- kadut- ja ympäristö -vastuualueen osalta ko. vastuualueen asiantuntija

 

Teknisen toimialan toimielinten sihteerinä toimii hallintosihteeri Sanna Rönkkö, puh. 040 489 4001, sanna.ronkko(a)iisalmi.fi

 

Katso tästä kokousaikataulu.