Täältä löydät vammaisjärjestöjen yhteystietoja.
Mikäli järjestönne yhteystiedot puuttuvat tai muuttuvat, niin ota yhteys Kaija Herdiin, puh. 040 830 2703, email: kaija.herd@iisalmi.fi

 

 

IISALMEN INVALIDIT RY
www.iisalmeninvalidit.fi
Pertti Laajalahti
0440 824 455/toimisto
iisalmen.invalidit@meili.fi
           

 

IISALMEN KEHITYSVAMMAISTEN TUKI RY
Kaarina Korhonen
0400 172 763
kaarinakorhonen1@hotmail.com

 
IISALMEN SEUDUN KUULO RY
Hanna Rissanen
040 754 0400
hannarissanen77@gmail.com
           

 

IISALMEN MIELENTERVEYSTUKI RY
http://webbi.meili.fi/louhentupa/
          
Mielenterveyskuntoutujien vertaistukikeskus Louhentupa
Kirkonsalmentie 29

044 356 6720
louhentupa@meili.fi

 

IISALMEN NÄKÖVAMMAISTEN KERHO / POHJOIS-SAVON SOKEAT JA HEIKKONÄKÖISET RY
Raija Autio
044 733 5224
raija.autio@evl.fi

 

IISALMEN PARKINSONKERHO
Pauli Marin
0500 124 133
paulimarin@luukku.com

 

IISALMEN REUMAYHDISTYS RY
www.iisalmenreuma.fi
Senja Jäderholm
050 328 0714
iisalmenreuma@iisalmenreuma.fi
           

 

IISALMEN SEUDUN DIABETESYHDISTYS RY
Erkki Jääskeläinen
050 534 4093
erkki.jaaskelainen@meili.fi

 

IISALMEN SEUDUN HENGITYSYHDISTYS RY
www.hengitysyhdistys.fi/iisalmenseutu
toimisto:
Riistakatu 5, 3. kerros
044 559 2210
iisalmenseutu@hengitysyhdistys.fi
           

 

IISALMEN SEUDUN SOTAINVALIDIT RY
sotainva@meili.fi

 

IISALMEN SEUDUN SYDÄNLAPSET JA -AIKUISET
Kirsi Partanen
050 542 9325
kirsi.partanen@hotmail.com

 

IISALMEN SOTAVETERAANIT RY
Risto Pehkonen
050 554 0822
risto.pehkonen@saunalahti.fi

 

IISALMEN SEUDUN SYDÄNYHDISTYS RY
http://sydanliitto.fi/iisalmen-seutu
Ritva Räsänen
044 034 6075
ritva.rasanen@meili.fi

Harri Leinola
0400 100 874
harri.leinola@meili.fi

 

POHJOIS-SAVON MUISTI RY / IISALMEN TOIMIPISTE
www.psmuisti.fi
Vertaistoiminnan ohjaaja Kati Åhman
0440 661 238
kati.ahman@psmuisti.fi

 

POHJOIS-SAVON SYÖPÄYHDISTYS RY / IISALMEN OSASTO
Anneli Hälinen
050 545 7787
anneli.haelinen@gmail.com

 

SAVON ILCO RY / IISALMEN KERHO
www.finnilci.fi/savonilco
Anna-Liisa Malinen
044-084 8702
annaliisa.malinen@luukku.com

 

SUOMEN KIPU RY / IISALMEN VERTAISTUKIRYHMÄ
www.suomenkipu.fi
toimisto@suomenkipu.fi

 

YLÄ-SAVON AIVOHALVAUS- JA AFASIAYHDISTYS
Mirja Vanhanen
044 544 1708
mirja.vanhanen@gmail.com
Annikki Hartikainen
040583 0700
annikkih7@gmail.com

 

YLÄ-SAVON AUTISMI- JA ASPERGERYHDISTYS
www.ysaayh.fi
Osmo Turkki
044 064 2704
osmo.turkki@gmail.com

           

YLÄ-SAVON DEMENTIAYHDISTYS RY
Jäsenasioidenhoitaja
Anna Leena Ryhänen
0400 494 158
leena.ryhanen@mbnet.fi

 

YLÄ-SAVON EPILEPSIAYHDISTYS RY
Johanna Kekkonen
(017) 816 768

 

YLÄ-SAVON MS-YHDISTYS / IISALMEN KERHO
Marjatta Heilio
(017) 825 201