Iisalmen uimahalli

Iisalmen uimahalli - monipuoliset ja laadukkaat uimahalli- ja kuntosalipalvelut, alueen suosituin virkistys- ja terveysliikuntapaikka.

Meillä käy useat eri lisämaksutavat: SmartumVirikeTyky-kuntoseteli,
Ticket Mind&BodySporttipassi
, Eazybreak 

Uimahallin toiminnasta vastaa vapaa-aikajohtaja Pekka Partanen, sähköposti: pekka.partanen(at)iisalmi.fi, p. 040 545 4567

 

SÄHKÖINEN ILMOITTAUTUMINEN:
- KAHVAKUULAAN
- KUNTONYRKKEILYYN
- HIITTIIN
- BOOTCAMPPIIN
- LASTEN KESÄUIMAKOULUIHIN
- NAISTEN JA AIKUISTEN UIMAKOULUIHIN

Linkki: sähköinen ilmoittautuminen

Uimahalli tiedottaa
Ihmeiden ilta la 27.8.16.
Katso mitä uimahallilla tapahtuu:
IHMEIDENILTAMAINOS.pdf
 
Ohjatun toiminnan aloitus elokuussa viikoilla 32-34:
Kahvakuulatreenit tiistaisin
klo 17.00-18.00 
Bootcamptreenit torstaisin
klo 17.30-18.15
Tunnit Luuniemellä, ei säävarausta
Ilmoittautuminen ennakkoon: www.kuntapalvelut.fi/iisalmi
Hinnat: 6,5€ / 4€ opiskelijat
Syksyn 2016 ohjattua liikuntatoimintaa voit vilkaista täältä:
viikkokalenteri syksy 2016.pdf

Uimahallin henkilöstö

Ahponen Risto

laitosmies (uimahalli)
Joukolankatu 15
0405434937
risto.ahponen@iisalmi.fi

Aminoff Kira

palvelusihteeri (uimahallin asiakaspalvelu)
Joukolankatu 15
0403502534
kira.aminoff@iisalmi.fi

Ekholm Reetta

uinninohjaaja
Joukolankatu 15
0403502528
reetta.ekholm@iisalmi.fi

Hakkarainen Sari

laitoshuoltaja
Joukolankatu 15
0408302628
sari.hakkarainen@iisalmi.fi

Honkanen Harri

laitosmies (uimahalli)
Joukolankatu 15
0408302737
harri.honkanen@iisalmi.fi

Huttunen Katja

uinninohjaaja
Joukolankatu 15
0403502528
katja.huttunen@iisalmi.fi

Huttunen Tea

laitoshuoltaja
Joukolankatu 15
040 830 2628
tea.huttunen@iisalmi.fi

Järvenpää Annika

liikunnanohjaaja (allasosasto)
Joukolankatu 15
0403502528
annika.jarvenpaa@iisalmi.fi

Kekkonen Anne

palvelusihteeri (uimahallin asiakaspalvelu)
Joukolankatu 15
0403502534
anne.kekkonen@iisalmi.fi

Laatikainen Kirsi

laitoshuoltaja
Joukolankatu 15
040 830 2628
kirsi.laatikainen@iisalmi.fi

Lappalainen Anne

palvelusihteeri (uimahallin asiakaspalvelu)
Joukolankatu 15
0403502534
anne.lappalainen@iisalmi.fi

Mähönen Virva

palvelusihteeri (uimahallin asiakapalvelu)
Joukolankatu 15
0403502534
virva.mahonen@iisalmi.fi

Reijonen Saija

liikunnanohjaaja (allasosasto)
Joukolankatu 15
0403502528
saija.reijonen@iisalmi.fi

Ruotsalainen Juho

liikunnanohjaaja (kuntosali)
Joukolankatu 15
0408302700
juho.ruotsalainen@iisalmi.fi

Väisänen Marita

laitoshuoltaja
Joukolankatu 15
0408302628
marita.vaisanen@iisalmi.fi
Aukioloajat

 Joukolankatu 15, 74120 Iisalmi
 Puh. 040 350 2534

Lipunmyynti päättyy tuntia ennen sulkemisaikaa

Kuukausi-, sarja-, yritys- ja seniorikortilla pääsee kuntosalille maanantaisin, tiistaisin ja torstaisin klo 8.00

 maanantai  9.00-21.00
 tiistai  9.00-21.00
 keskiviikko  6.00-21.00
 torstai  9.00-21.00
 perjantai  9.00-21.00
 lauantai  11.00-17.00
 sunnuntai  11.00-17.00
 
Uimahalli suljettu perjantaina 26.8. henkilökunnan koulutuksen vuoksi.
Uimahalli Somessa