Iisalmen uimahalli

Iisalmen uimahalli - monipuoliset ja laadukkaat uimahalli- ja kuntosalipalvelut, alueen suosituin virkistys- ja terveysliikuntapaikka.

Meillä käy useat eri lisämaksutavat: SmartumVirikeTyky-kuntoseteli,
Ticket Mind&BodySporttipassi
, Eazybreak 

Uimahallin toiminnasta vastaa kulttuuri- ja vapaa-aikajohtaja Pekka Partanen, sähköposti: pekka.partanen(at)iisalmi.fi, p. 040 545 4567.

Uimahallin kiinteistönhoidosta ja siivouksesta vastaa tekninen toimiala, kiinteistönhoitopäällikkö Matti Rönkkö p. 0400 814 415.

Joukolankatu 15, 74120 Iisalmi
 Puh. 040 350 2534

 

KESÄN 2017 AUKIOLOAJAT:
17.7.-11.8.2017
MA 11.00 - 19.00
TI 11.00 - 19.00
KE 11.00 - 19.00
TO 11.00 - 19.00
PE 11.00 - 19.00
LA SULJETTU
SU SULJETTU


 Normaalit aukioloajat 14.8.2017 alkaen

 
Lipunmyynti päättyy tuntia ennen sulkemisaikaa

SÄHKÖINEN ILMOITTAUTUMINEN
RYHMÄLIIKUNTATUNNEILLE:

- KAHVAKUULA
- KUNTONYRKKEILY
- HIIT
- BOOTCAMP
- FOAM ROLLER
- LASTEN KESÄUIMAKOULUT
- NAISTEN JA AIKUISTEN UIMAKOULUIHIN

Linkki: sähköinen ilmoittautuminen

WebTimmi -tilavarausohjelma
Tästä voit selailla liikuntatilojen tilavarauksia.

Liikuntakalenteri 2016-2017 luettavissa tässä

Katso täältä uimahallin Järjestyssäännöt pdf

 

 





Uimahalli tiedottaa

Touko-ja kesäkuun ohjatun toiminnan näet täältä: toukokuun ohjattu mainos.pdf

KESÄN AQUA SPORT UIMAKOULUJEN AIKATAULUT NÄET LINKISTÄ:

 AQUA SPORT JUNIOR 2017 aikataulu(1).pdf
Ilmoittautuminen alkaa ma 10.4.17 osoitteessa https://www.kuntapalvelut.fi/iisalmi/index.php

UUTTA UIMAHALLISSA!
Osta itsellesi tai yllätä läheisesi sporttisella lahjalla!

Tsekkauspaketti sis.
- kehonkoostumusmittauksen (lähtötaso) - kuntosaliohjelman laadinnan (sis. pääsymaksun)
Hinta 35 € / hlö

Starttipaketti sis.
- kotijumppaohjeet (45 min)
- sisäänpääsyn kuntosalille ja uimaan
- kahvi ja kahvileivän (suolainen tai makea)

Hinta 34 € / hlö

Sporttipaketti sis.
- kehonkoostumusmittauksen
- polkupyöräergometritestin
- sisäänpääsyn kuntosalille ja uimaan
- kahvin ja kahvileivän (suolainen tai makea)

Hinta 62 € / hlö

Kuntopaketti sis.
- kehonkoostumusmittauksen (lähtötaso)
- kuntosaliohjelman laadinnan (sis. pääsymaksun)
- kehonkoostumusmittauksen (seuranta 2-3 kk:den päästä)
- kuntosaliohjelman päivitys (seuranta 2-3 kk:den päästä)

Hinta 66 € / hlö

Frendipaketti (väh 2 henkilölle) sis.
- lihaskuntotestin
- tilaussaunan käytön
- pääsymaksun kuntosalille ja uimaan
- kahvin ja kahvileivän (suolainen tai makea)

Hinta 37 € / hlö

Ohjattu toimintaa alkaa ma 29.8.2016.
Tervetuloa ryhmäliikuntatunneillemme!
Kevään 2017 ohjattua liikuntatoimintaa voit vilkaista täältä:
viikkokalenteri kevät 2017.pdf

 

Uimahallin henkilöstö

Ahponen Risto

laitosmies (uimahalli)
Joukolankatu 15
040 543 4937
risto.ahponen@iisalmi.fi

Aminoff Kira

palvelusihteeri (uimahallin asiakaspalvelu)
Joukolankatu 15
040 350 2534
kira.aminoff@iisalmi.fi

Ekholm Reetta

uinninohjaaja
Joukolankatu 15
040 350 2528
reetta.ekholm@iisalmi.fi

Erja Luukkonen

laitoshuoltaja
040 830 2628
erja.luukkonen@iisalmi.fi

Hakkarainen Sari

laitoshuoltaja
Joukolankatu 15
040 830 2628
sari.hakkarainen@iisalmi.fi

Honkanen Harri

viher- ja liikunta-aluepäällikkö
Pohjolankatu 14
040 830 2737
harri.honkanen@iisalmi.fi

Huttunen Katja

uinninohjaaja
Joukolankatu 15
040 350 2528
katja.huttunen@iisalmi.fi

Huttunen Tea

laitoshuoltaja
Joukolankatu 15
040 830 2628
tea.huttunen@iisalmi.fi

Kekkonen Anne

palvelusihteeri (uimahallin asiakaspalvelu)
Joukolankatu 15
040 350 2534
anne.kekkonen@iisalmi.fi

Lappalainen Anne

palvelusihteeri (uimahallin asiakaspalvelu)
Joukolankatu 15
040 350 2534
anne.lappalainen@iisalmi.fi

Reijonen Saija

liikunnanohjaaja (allasosasto)
Joukolankatu 15
040 350 2528
saija.reijonen@iisalmi.fi

Ruotsalainen Juho

liikunnanohjaaja (kuntosali)
Joukolankatu 15
040 830 2700
juho.ruotsalainen@iisalmi.fi

Rönkkö Maarit

laitoshuoltaja
Joukolankatu 15
040 830 2628
maarit.ronkko@iisalmi.fi

Väisänen Marita

laitoshuoltaja
Joukolankatu 15
040 830 2628
marita.vaisanen@iisalmi.fi

SÄHKÖINEN ILMOITTAUTUMINEN
RYHMÄLIIKUNTATUNNEILLE:

- KAHVAKUULA
- KUNTONYRKKEILY
- HIIT
- BOOTCAMP
- FOAM ROLLER
- LASTEN KESÄUIMAKOULUT
- NAISTEN JA AIKUISTEN UIMAKOULUIHIN

Linkki: sähköinen ilmoittautuminen

WebTimmi -tilavarausohjelma
Tästä voit selailla liikuntatilojen tilavarauksia.

 

Uimahalli Somessa