Toimikausi 1.6.2017 – 31.5.2021

 
Teknisen lautakunnan / Iisalmen Vesi -liikelaitoksen johtokunnan kokoonpano, toimikausi 1.6.2017–31.5.2021

Haanketo Olavi.jpg

Olavi Haanketo, puheenjohtaja, 040 588 9005, olavi.haanketo(a)Iisalmi.fi

(varajäsen Keijo Halonen)


 

 

 

Hartikainen Seppo.JPG

 Seppo Hartikainen, varapuheenjohtaja, 044 343 9417, seppo.hartikainen(a)Iisalmi.fi

(varajäsen Lauri Nissinen)

 

 

 

 

Jäsen Airi Pietikäinen, 044 342 6887, airi.pietikainen(a)Iisalmi.fi (varajäsen Tanja Lappalainen)

Jäsen Ensio Tikkanen, 040 037 0590, ensio.tikkanen(a)Iisalmi.fi (varajäsen Kalevi Partanen)

Jäsen Sanna Kauppinen, 045 699 3770, sanna.kauppinen(a)Iisalmi.fi (varajäsen Anne-Helena Sutinen)

Jäsen Pekka Taipale, 050 567 5538, pekka.taipale(a)Iisalmi.fi (varajäsen Pekka Rauvola)

Jäsen Pekka Pirhonen, 040 717 1354, pekka.pirhonen(a)Iisalmi.fi (varajäsen Kari Kärkkäinen)

Jäsen Anu Piippo, 045 185 5225, anu.piippo(a)Iisalmi.fi (varajäsen Marjatta Ryhänen)

Jäsen Anne Kekkonen, 050 364 3301, anne.kekkonen(a)Iisalmi.fi (varajäsen Ulla Kokkonen)

 

 
 
 
 
 
 
Kaupunginhallituksen edustaja Mika Kolehmainen (varaedustaja Antti Sarvela)
 
 
 
 
 
 
 
Tekninen jaosto

Tikkanen Ensio.jpg 

Ensio Tikkanen, puheenjohtaja, 040 037 0590, ensio.tikkanen(a)Iisalmi.fi

(varajäsen Minna Paaskoski)

Teija Itkonen-Brilli, varapuheenjohtaja, 050 090 6390, teija.itkonen-brilli(a)Iisalmi.fi

(varajäsen Olavi Haanketo)

Lauri Nissinen, jäsen, 044 081 4210, lauri.nissinen(a)Iisalmi.fi

(varajäsen Harri Ronkainen)

Kaupunginhallituksen edustaja Esko Ryhänen, esko.ryhanen(a)Iisalmi.fi
(varaedustaja Tiina Karhu)

Teknisen lautakunnan esittelijä on toimialajohtaja Juhani Räisänen, puh. 040 057 8753, juhani.raisanen(a)iisalmi.fi

 

Iisalmen Vesi -liikelaitoksen johtokunnan esittelijä on vesilaitoksen johtaja Ulla Tyrväinen, puh. 040 653 0003, ulla.tyrvainen(a)Iisalmi.fi

 

Teknisen jaoston esittelijät:

- rakennusvalvontaan kuuluvien asioiden osalta rakennustarkastaja

- poikkeamislupahakemusten osalta kaavoituspäällikkö tai asemakaava-arkkitehti

- yksityistieasioiden osalta kunnossapitomestari

- kadut- ja ympäristö -vastuualueen osalta ko. vastuualueen asiantuntija

 

Teknisen toimialan toimielinten sihteerinä toimii hallintosihteeri Sanna Rönkkö, puh. 040 489 4001, sanna.ronkko(a)iisalmi.fi

 

Katso tästä kokousaikataulu.