Muita Iisalmen kaupungissa toimivia lautakuntia ovat tarkastuslautakunta, keskusvaalilautakunta, maaseutuhallinnon yhteislautakunta sekä Ylä-Savon alueellinen jätehuoltolautakunta

 
Tarkastuslautakunnan kokoonpano, toimikausi 1.6.2017–31.5.2021

Puheenjohtaja Kirsti Puurunen, puh. 0400 570561, kirsti.puurunen(a)iisalmi.fi

Varapuheenjohtaja Jouko Tossavainen, puh. 0400 573145, jouko.tossavainen(a)iisalmi.fi

Jäsen Juha Hänninen,

Jäsen Seppo Halonen

Jäsen Keijo Halonen

Jäsen Leena Vaarasuo

Jäsen Senni Martikainen


 

 

 
Keskusvaalilautakunnan kokoonpano, toimikausi 1.6.2017-31.5.2021

Puheenjohtaja Tuija Tissari, puh. 044 5531131, tuija.tissari(a)gmail.com

Varapuheenjohtaja Heikki Partanen, puh. 044 5946151, heikkipartanen53(a)gmail.com

Jäsen Jaakko Huotari

Jäsen Kaarina Mäyrä

Jäsen Jani Riiki

 

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 

1. varajäsen Esko Laukkanen

2. varajäsen Aila Oksanen

3. varajäsen Seija Wacklin-Keinänen

4. varajäsen Aira Åhman

5. varajäsen Janne Svärd

Maaseutuhallinnon yhteislautakunnan kokoonpano, toimikausi 1.6.2017-31.5.2021

Puheenjohtaja Lassi Heiskanen, 040 5591695, lassi.heiskanen(a)outlook.com

Varapuheenjohtaja Jarkko Partanen, 040 5504592, jarkko.partanen(a)iisalmi.fi

Kaupunginhallituksen edustaja Pirjo Laitinen

Jäsen Elise Toppinen

Jäsen Heidi Tuovinen

Jäsen Pia Valkonen

Jäsen Ilpo Partanen

Jäsen Merja Tuovinen

Jäsen Jarmo Kyyrö


Ylä-Savon alueellisen jätehuoltolautakunnan kokoonpano, toimikausi 1.6.2017-31.5.2021

Puheenjohtaja Kai Ruhanen, puh. 050 4618479, kai.ruhanen(a)pp.inet.fi

Varapuheenjohtaja Jorma Ruotsalainen

Kaupunginhallituksen edustaja Kirsi Niva

Jäsen Asta Ryhänen

Jäsen Matti Partanen

Jäsen Katja Paananen

Jäsen Timo Kolehmainen

Jäsen Auli Väänänen

Jäsen Hannele Luukkonen